Szczęście po skandynawsku

Zdrowy styl życia i harmonia to główne cechy Hygge, duńskiej filozofii szczęścia. Polega ona na czerpaniu przyjemności z drobnych, codziennych zdarzeń.  Każdy z nas odczuwa to na swój sposób – spotkanie z przyjaciółmi, chwila spędzona z książką, spacer podczas słonecznego dnia, wieczór w rodzinnym gronie… Jest jednak wspólny mianownik – bezpieczeństwo i spokój.

Szacunek do natury i środowiska naturalnego jest równie ważny jak dobro i potrzeby człowieka. Ten skandynawski styl przekłada się oczywiście na wszystkie sfery życia – w tym na odżywianie, kosmetyki, środki do prania i higieny.

Zadbaj o zdrowie

Zdrowa dieta, aktywność fizyczna i odpowiednie suplementy to nie wszystko. Warto kompleksowo zadbać o organizm. W pierwszej kolejności należy pamiętać o skórze. Dlaczego? Choćby dlatego, że ten największy organ jest taką „tarczą” dla ciała. To na niej zatrzymuje się większość bakterii, toksyn. Przeszkadza nam smog, zanieczyszczenie środowiska, które wpływają na zdrowie nasze i naszych najbliższych. A w dużej mierze od kondycji skóry zależy nasz komfort i samopoczucie.

Delikatność przede wszystkim

Jak wykazują badania CBOS, dla Polaków bardzo ważne jest zdrowie oraz szczęście rodzinne. Spędzamy wspólnie czas, zwracamy uwagę na jedzenie, chronimy skórę, staramy się nosić naturalne tkaniny. A wszystko po to, aby najlepiej zatroszczyć się o naszych bliskich. Warto przyjrzeć się także środkom do prania i przy ich wyborze nie zdawać się na przypadek, ale kierować się świadomie.

JELP to skandynawska marka, która od dawna stawia na bezpieczeństwo i szacunek do natury. Firma praktycznie od zawsze ma na uwadze dobro środowiska naturalnego, czego dowodem jest certyfikat środowiskowy ISO 14001 przyznany już w 2000 roku. Równocześnie firma jest zarejestrowana w systemie EMAS – zarządzania środowiskowego, który normalizuje firmową politykę ochrony środowiska, a jakość produktów potwierdzają liczne testy dermatologiczne, Instytut Matki i Dziecka (wybrane produkty linii 0+) i Polskie Towarzystwo Położnych.

Produkty JELP są rekomendowane dla całej rodziny – niezależnie od wieku. Mogą je stosować nawet alergicy, ze względu na to, że receptury są wolne od alergenów.

Wybierając artykuły do higieny i detergenty, pamiętajmy o dwóch rzeczach – mamy wpływ na nasze zdrowie i to my kształtujemy otaczające nas środowisko. Jeśli nie jest nam obojętne zdrowie rodziny i kondycja naszej planety, powinniśmy w codziennym życiu dobierać takie marki i produkty, dzięki którym dbamy zarówno o siebie jak i środowisko w którym żyjemy.