trening

TOPICS

Bezpieczne bieganie zimą

Przy wyborze odzieży należy uwzględnić kilka ważnych aspektów. W okresie zimowym trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, aby strój zapewniał utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała, nieprzemakalność, nieskrępowane ruchy oraz odpowiednią wentylację.

Boom na bieganie

Jeśli chcesz zacząć biegać musisz mieć dobrze dobrane buty. Niby nic dziwnego w tym zdaniu nie ma, ale cały sekret tkwi w słowie: “dobrane”. Pewnie mało kto zdaje sobie z tego sprawę, ale kiedy w latach 50. czy 60. XX wieku widywano na ulicy biegacza, były tylko dwa wytłumaczenia: albo wyczynowiec albo wariat.

Zadbaj o siebie

Czy zmiana stylu życia oznacza tylko wyrzeczenia? Jak pracować nad sylwetką? - to podstawowe bolączki przed wakacyjnym plażowaniem. O tym jak łagodnie przejść na "dobrą stronę mocy" opowie nam znany trener osobisty - Tomasz Choiński.

Magiczna moc ruchu

O swoim sposobie na zdrowie i kondycję Polek oraz fenomenie swojej metody opowiada nam jedna z najbardziej znanych trenerek personalnych w Polsce - Ewa Chodakowska.

Bieganie – zdrowa moda

Co nam przychodzi do głowy, gdy myślimy o sporcie, który można uprawiać samemu, wszędzie i za darmo? Bieganie! Liczba jego zwolenników systematycznie wzrasta, zwłaszcza w ciepłym sezonie. Warto ulec zdrowej modzie na jogging i dowiedzieć się więcej na jego temat.

Brak ruchu kosztuje Polskę ponad 2,2 mld euro rocznie

Niedostateczna aktywność fizyczna Polaków kosztuje nas ponad 2,2 mld euro rocznie – wynika z raportu „Koszty ekonomiczne braku aktywności fizycznej w Europie” zrealizowanego dla Międzynarodowego Stowarzyszenia Sportu i Kultury ISCA przez Centrum Badań Ekonomicznych i Biznesowych (Cebr).

Fit to styl życia

Od pięciu lat uczy Polaków, jak zmieniać nawyki, aby małymi krokami podążać w stronę zdrowego stylu życia. Jacek Bilczyński w 2015 roku wydał swoją 3. książkę – „FIT w praktyce”.

Europo, rusz się!

18 czerwca w Warszawie, pod honorowym patronatem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, odbyła się konferencja „Europo, rusz się! Jak zwiększyć poziom aktywności fizycznej w Polsce i Europie?”.