zdrowe jedzenie

TOPICS

Detoks na wiosnę

Wiosna już tuż tuż, jest to pora roku upływająca pod znakiem zmian, odnawiania życia i porządków.  Na wiosnę warto pomyśleć także o naszym organizmie, o oczyszczeniu go z nagromadzonych szkodliwych toksyn.

WITAMINA D każdego dnia

Witamina D jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Wpływa na wiele procesów metabolicznych poprzez działanie na około 200 genów.

Zdrowo zacznij dzień

Śniadanie zjedz sam, obiadem podziel się z przyjacielem, kolację oddaj wrogowi… Chociaż większości z nas znane jest to powiedzenie, 20 proc. Polaków 
w ogóle nie je śniadań.

Zadbaj o siebie

Czy zmiana stylu życia oznacza tylko wyrzeczenia? Jak pracować nad sylwetką? - to podstawowe bolączki przed wakacyjnym plażowaniem. O tym jak łagodnie przejść na "dobrą stronę mocy" opowie nam znany trener osobisty - Tomasz Choiński.

Magiczna moc ruchu

O swoim sposobie na zdrowie i kondycję Polek oraz fenomenie swojej metody opowiada nam jedna z najbardziej znanych trenerek personalnych w Polsce - Ewa Chodakowska.

Jogurtowa moc

Specjaliści apelują – Polacy spożywają zbyt małą ilość produktów mlecznych, zwłaszcza jogurtów. Być może wynika to z braku wiedzy na temat korzyści zdrowotnych, które przynosi ich regularna konsumpcja.

Obniżyć cholesterol

Podwyższony cholesterol ma ponad połowa dorosłych Polaków. Tymczasem zbyt wysokie stężenie „złego” cholesterolu, które utrzymuje się przez dłuższy czas może być przyczyną poważnych chorób.

Jesteśmy tym, co jemy

Zdrowe odżywiane to ciągła nauka, ale na pewno jest na każdą kieszeń i przynosi nieocenione korzyści. Jakie? O tym mówi Katarzyna Bosacka, dziennikarka TVN Style i prowadząca program „Wiem, co jem i wiem, co kupuję”.

Otyłość - problem wagi ciężkiej

W Polsce nadmierną masę ciała wykazuje 48 proc. panów i 64 proc. kobiet. W Europie wyprzedzają nas jeszcze Grecy, Brytyjczycy, Węgrzy i Niemcy, wśród których otyłych lub z nadwagą jest od 67 do ponad 64 proc. mężczyzn oraz od 48 do 57 proc. kobiet.

Fit to styl życia

Od pięciu lat uczy Polaków, jak zmieniać nawyki, aby małymi krokami podążać w stronę zdrowego stylu życia. Jacek Bilczyński w 2015 roku wydał swoją 3. książkę – „FIT w praktyce”.