zdrowie

TOPICS

WITAMINA D każdego dnia

Witamina D jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Wpływa na wiele procesów metabolicznych poprzez działanie na około 200 genów.

Detoks na wiosnę

Wiosna już tuż tuż, jest to pora roku upływająca pod znakiem zmian, odnawiania życia i porządków.  Na wiosnę warto pomyśleć także o naszym organizmie, o oczyszczeniu go z nagromadzonych szkodliwych toksyn.

Boom na bieganie

Jeśli chcesz zacząć biegać musisz mieć dobrze dobrane buty. Niby nic dziwnego w tym zdaniu nie ma, ale cały sekret tkwi w słowie: “dobrane”. Pewnie mało kto zdaje sobie z tego sprawę, ale kiedy w latach 50. czy 60. XX wieku widywano na ulicy biegacza, były tylko dwa wytłumaczenia: albo wyczynowiec albo wariat.

Bezpieczne bieganie zimą

Przy wyborze odzieży należy uwzględnić kilka ważnych aspektów. W okresie zimowym trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, aby strój zapewniał utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała, nieprzemakalność, nieskrępowane ruchy oraz odpowiednią wentylację.

Pozbądź się nałogu, bądź zdrowszy

Dla wielu palaczy każdy dzień to kolejna próba uwolnienia się od papierosów. Jest przecież tyle powodów, dla których warto rzucić palenie: odzyskanie zdrowia, kondycji fizycznej, smaku 
i zapachu, a także oszczędność pieniędzy.

Obniżyć cholesterol

Podwyższony cholesterol ma ponad połowa dorosłych Polaków. Tymczasem zbyt wysokie stężenie „złego” cholesterolu, które utrzymuje się przez dłuższy czas może być przyczyną poważnych chorób.

Jogurtowa moc

Specjaliści apelują – Polacy spożywają zbyt małą ilość produktów mlecznych, zwłaszcza jogurtów. Być może wynika to z braku wiedzy na temat korzyści zdrowotnych, które przynosi ich regularna konsumpcja.

Bieganie – zdrowa moda

Co nam przychodzi do głowy, gdy myślimy o sporcie, który można uprawiać samemu, wszędzie i za darmo? Bieganie! Liczba jego zwolenników systematycznie wzrasta, zwłaszcza w ciepłym sezonie. Warto ulec zdrowej modzie na jogging i dowiedzieć się więcej na jego temat.

Zadbaj o siebie

Czy zmiana stylu życia oznacza tylko wyrzeczenia? Jak pracować nad sylwetką? - to podstawowe bolączki przed wakacyjnym plażowaniem. O tym jak łagodnie przejść na "dobrą stronę mocy" opowie nam znany trener osobisty - Tomasz Choiński.

Sport to zdrowie!

O wyzwaniach sportowych i wielkiej pasji, jaką jest bieganie opowiada nam znany prezenter i dziennikarz sportowy - Maciej Kurzajewski.

Wszystko o NTM

Nietrzymanie moczu jest poważnym problemem współczesnego społeczeństwa. Według statystyk dotyka ono ok. 10-15 proc. populacji, w większości kobiet.

Jesteśmy tym, co jemy

Zdrowe odżywiane to ciągła nauka, ale na pewno jest na każdą kieszeń i przynosi nieocenione korzyści. Jakie? O tym mówi Katarzyna Bosacka, dziennikarka TVN Style i prowadząca program „Wiem, co jem i wiem, co kupuję”.

Europo, rusz się!

18 czerwca w Warszawie, pod honorowym patronatem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, odbyła się konferencja „Europo, rusz się! Jak zwiększyć poziom aktywności fizycznej w Polsce i Europie?”.

Fit to styl życia

Od pięciu lat uczy Polaków, jak zmieniać nawyki, aby małymi krokami podążać w stronę zdrowego stylu życia. Jacek Bilczyński w 2015 roku wydał swoją 3. książkę – „FIT w praktyce”.

Brak ruchu kosztuje Polskę ponad 2,2 mld euro rocznie

Niedostateczna aktywność fizyczna Polaków kosztuje nas ponad 2,2 mld euro rocznie – wynika z raportu „Koszty ekonomiczne braku aktywności fizycznej w Europie” zrealizowanego dla Międzynarodowego Stowarzyszenia Sportu i Kultury ISCA przez Centrum Badań Ekonomicznych i Biznesowych (Cebr).

Otyłość - problem wagi ciężkiej

W Polsce nadmierną masę ciała wykazuje 48 proc. panów i 64 proc. kobiet. W Europie wyprzedzają nas jeszcze Grecy, Brytyjczycy, Węgrzy i Niemcy, wśród których otyłych lub z nadwagą jest od 67 do ponad 64 proc. mężczyzn oraz od 48 do 57 proc. kobiet.