Minimum tyle, ile jest wskazane w „Normach żywienia dla populacji Polski” – czyli w przypadku dziewcząt i kobiet ok. 2 l, a chłopców i mężczyzn – 2,5 l.

Jeszcze więcej płynów powinny przyjmować kobiety w ciąży i karmiące. Pijmy latem więcej, jeśli przebywamy na słońcu, jesteśmy aktywni fizycznie, mocno się pocimy, mamy podwyższoną temperaturę ciała, czy po prostu chce nam się pić. Ważne jest, aby wykształcić u siebie i dziecka nawyk picia wody, zawłaszcza regularnego – czyli częściej, a małymi łykami, jeszcze zanim pojawi się uczucie pragnienia, które jest już objawem niewielkiego odwodnienia. Jeśli nasze dziecko jest aktywne, zachęcajmy je, żeby uzupełniało płyny nie tylko przed wysiłkiem i po nim, ale, jeśli jest on długi, także w trakcie – np. podczas przerw. Wybierając wodę do picia, warto sprawdzić, czy posiada odpowiednie atesty. Bezpieczny i dobry wybór stanowi np. wysokiej jakości woda źródlana Nestlé Pure Life od Nestlé Waters.

Teraz, dzięki współpracy z National Geographic Kids, na dzieci czekają specjalne, kolorowe butelki z wizerunkami ulubionych zwierząt z całego świata na etykiecie. Poręczna butelka o pojemności 0,33 l ze sportowym korkiem świetnie sprawdzi się podczas treningu. Dodatkowo butelka świeci w ciemności! Wszystko po to, by zachęcić najmłodszych do dbania o prawidłowe nawodnienie.