Modne diety, aktywność fizyczna, zabiegi kosmetyczne – to tematy, które dość często poruszane są w mediach, zarówno w środowisku lekarzy, dietetyków i trenerów personalnych, ale również przez samych konsumentów. Warto pamiętać także o odpowiedniej suplementacji.

Wspomóż organizm

Z pewnością większość z nas choć raz spotkała się ze stanowiskiem, że witaminy i składniki mineralne powinny być dostarczane do organizmu z pożywieniem. Po części to prawda, jednak obecnie, przy dość dynamicznym trybie życia, czasem nie jesteśmy w stanie sprostać temu zadaniu. Ponadto, nie wszystkie witaminy można znaleźć w pożywieniu w wystarczającej dla pokrycia zapotrzebowania ilości – przykładem może być tutaj choćby witamina D3. Istotnymi aspektami, jakimi należy kierować się w wyborze odpowiedniego preparatu dla siebie, jest bezpieczeństwo oraz skuteczność działania, potwierdzone badaniami jakości przez producentów o ugruntowanej na rynku pozycji.

Jednym z wiodących producentów preparatów farmaceutycznych jest Olimp Laboratories – polska firma o światowym zasięgu, która obecna jest na rynku od 1990 roku. Od tego czasu stale inwestuje w badania i rozwój, by produkcja farmaceutyków przebiegała sprawnie i zgodnie z obowiązującymi standardami i aby sam produkt był najwyższej jakości, a w rezultacie efektywnie wpływał na zdrowie klienta. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż od 2009 roku Olimp Labs posiada także zezwolenie na wytwarzanie produktów leczniczych.

Jednym z najbardziej znanych produktów tej marki jest preparat magnezowy – Chela-Mag B6. Przyswajanie magnezu, a następnie jego dystrybucję w organizmie ułatwia fakt, iż występuje on w postaci wysokiej jakości chelatu aminokwasowego, charakteryzującego się niezwykle wysoką biodostępnością. Preparat Chela-Mag B6 dostępny jest w postaci zarówno kapsułek, jak również poręcznych shotów – wysoka dawka magnezu w formie płynnej (25 ml) zamknięta jest bowiem w wygodnej ampułce, co sprawia, że wchłonięcie substancji aktywnej odbywa się jeszcze szybciej. Kolejnym aspektem prze-mawiającym za formą shota jest fakt, iż wielu konsumentów miewa problemy z połykaniem tabletek czy kapsułek.

 

Siedziba Olimp Labs - Pustynia, woj. podkarpackie.
Olimp Labs jako pierwszy połączył magnez z witaminą D3 i K2.

 

W trosce o najwyższą jakość wytwarzanych preparatów, Olimp zainwestował w budowę nowoczesnego Ośrodka Badawczo-Rozwojowego. Od 2015 roku prace badawcze specjalistów odbywające się w tym Ośrodku, ukierunkowane są jeszcze bardziej na nowatorskie rozwiązania technologiczne i produktowe w zakresie poprawy zdrowia i jakości życia. Jednym z ostatnich osiągnięć naukowców Olimp Laboratories było połączenie magnezu z witaminą D. Ten flagowy produkt Olimpu został wzbogacony witaminami D3 oraz K2. Ostanie badania naukowe wskazują, że witamina D3 przyswaja się lepiej w obecności magnezu, który jest niezbędny do jej aktywacji, z kolei dodatek witaminy K może uczestniczyć w metabolizmie kostnym.

Innowacyjne metody badań

Firma Olimp Laboratories dba nie tylko o zdrowie i dobre samopoczucie klienta, ale ma także na uwadze dobro zwierząt i środowiska naturalnego. To właśnie te idee przyczyniły się do wdrożenia innowacyjnych metod badawczych na sztucznym przewodzie pokarmowym. Firma dysponuje jedynym takim w Polsce (jest to również jeden z dziewięciu na świecie), dzięki czemu jest w stanie przeprowadzać innowacyjne badania szybkości i efektywności wchłaniania suplementów diety i produktów leczniczych.

Dyrektor ds. naukowych produktów leczniczych, dr inż. Piotr Kaczka, zauważył, że sztuczny przewód pokarmowy pozwala na bardzo precyzyjne zbadanie produktów. Z kolei dr inż. Andrzej Łyskowski, specjalista ds. badań i innowacji podkreślił, że testy na tak specjalistycznej aparaturze pozwalają wyeliminować różne czynniki, które mogą wpływać na wyniki badań, gdyby przeprowadzać je bezpośrednio na organizmie ludzkim. Wyniki badań ze sztucznego przewodu pokarmowego wiernie odzwierciedlają rzeczywistość.

Model sztucznego przewodu pokarmowego zakupiony został w ramach projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich: „Rozwój Ośrodka Badawczo Rozwojowego Olimp Laboratories w obszarze poprawy bezpieczeństwa i efektywności działania suplementów diety”.