Popularne hasło mówi „sama dieta nie wystarczy”, dlaczego warto łączyć zdrowe odżywianie z aktywnością fizyczną?

Zdrowy styl życia to właściwe odżywianie połączone z aktywnością fizyczną i troską 
o równowagę wewnętrzną. Bez dbałości o te trzy elementy w naszej codzienności raczej nie możemy się spodziewać, że będziemy żyć długo i w zdrowiu. Medycyna oczywiście się rozwija i skutecznie leczy wiele chorób, ale po co w ogóle chorować i cierpieć? Często lekceważymy sygnały alarmowe, jakie wysyła nasze ciało. Na ból głowy bierzemy tabletkę, uporczywe bóle głowy traktujemy większą liczbą tabletek. Boli kręgosłup? No tak, taka praca, musi boleć, wezmę tabletkę, itd. 
Dbając o siebie możemy zapewnić sobie życie bez takich dolegliwości, ze znacznie lepszym samopoczuciem na co dzień.

Od czego zacząć? Małe zmiany np. codziennie o pieć minut treningu więcej, czy może lepiej od razu zmienić totalnie swoje nawyki?

Step by step. Uważam, że każda zmiana na lepsze to pozytywne zjawisko. Czasem wystarczy każdego dnia wprowadzać po jednej małej zasadzie/regule. Po roku daje nam to naprawdę spory efekt (dotyczy to np. diety/ sposobu żywienia). Proszę sobie wyobrazić, że 20 minut treningu to tylko 4 procent w ciągu dnia. To naprawdę niewiele, a jaki efekt? Zróbmy modę na sport i zdrowy styl życia!

Dla wielu z nas aktywność fizyczna, zwłaszcza zimą, kojarzy się z nudnymi ćwiczeniami na siłowni. Co mogłabyś polecić dla tych, którzy chcą łączyć sport z dobrą zabawą?

Motywacji do treningu zawsze poszukuję w sobie. I muszę przyznać szczerze, że zawsze ją miałam. Stawiajmy sobie cele jakie chcemy osiągnąć i potem starajmy się im sprostać. Oczywiście zmotywować się do treningu zimą nie jest już tak łatwe jak latem, kiedy to słońce samo powoduje w nas zastrzyk energii. Właśnie wtedy 
bardzo ważne jest, żeby mieć samodyscyplinę. Proponuję trening z przyjacielem FriendsTraining. Namawiam wszystkich tych, którzy nie radzą sobie z monotonią samotnego treningu. We dwoje, troje, w grupie jest po prostu łatwiej. Raz, że obecność drugiej osoby dodatkowo mobilizuje, a dwa, że kolega czy koleżanka mogą zwrócić uwagę na prawidłowe wykonywanie ćwiczeń. Mamy też dużo radości i satysfakcji, gdy razem kończymy ćwiczenia. Pamiętajmy, aby mieć
 radość z ćwiczenia należy się regenerować! Niestety, często o tym zapominamy 
i nie przykładamy odpowiedniej wagi do tego, żeby się odpowiednio wyspać, żeby mieć wygodne łóżko, żeby dostarczyć organizmowi odpowiedniej energii po wysiłku. Nie doceniamy tego, a to bardzo ważne.

Zdradź nam swój sekret – jak zwalczyć lenistwo i pokonać małe pokusy?

Świadomość tego, co jest dobre, a co złe, wiedza na temat konsekwencji jedzenia przetworzonych produktów oraz nieodpowiednie łączenie ich… to mi wystarcza. Podejmijmy wszyscy wyzwanie „Akcje Wakacje” 
– zdrowe jedzenie, codzienny trening, odpowiednia regeneracja. Jeśli ktoś już zasmakuje zmiany na lepsze, nie sądzę, aby chciał przestać żyć zdrowo.