Czy ćwiczenie z naszą drugą połówką, czy po prostu we dwoje z kimś znajomym – pomaga, czy utrudnia uprawianie aktywności fizycznej?

To bardzo indywidualna sprawa, ale w większości trening we dwoje jest dodatkową motywacją dla ćwiczących. Oczywiście, nie jest to regułą i zależy od osobistych preferencji. Na pewno ćwicząc razem możemy się wspierać. Jeśli jesteśmy na poziomie zaawansowanym, druga osoba może skorygować ćwiczenie lub naszą postawę, jeśli czuje się pewnie w tej kwestii.

Od czego zacząć? Jak znaleźć motywację do ruszenia się  z kanapy, zwłaszcza zimą, kiedy pogoda nie zachęca ani do wychodzenia do klubu fitness, ani do treningu na świeżym powietrzu?

Pierwszym krokiem jest zawsze decyzja, że chce się żyć aktywnie, a potem już nie trzeba wiele. Warto zacząć od aktywności fizycznej, którą się lubi. Jeśli ktoś lubi pływać, warto zapisać się na basen i uczęszczać na niego regularnie. Ta regularność jest bardzo ważna, bo dzięki niej aktywność fizyczna wchodzi w krew, przyzwyczajamy się do tego dobrego samopoczucia, które dzięki niej czujemy. Oczywiście, zaczynając żyć aktywnie ludzie wyznaczają sobie różne cele – np. schudnąć 5 kg, wyrzeźbić brzuch, skorygować postawę. Do tych celów dobierany jest odpowiedni trening. My polecamy na początek naszą autorską technikę fit&slide, którą z powodzeniem wykorzystujemy w przygotowaniach aktorów do ról filmowych, ale przede wszystkim naszych klientów i uczestników programu „Czas na zmiany! Brzezińscy trenują”.

Jak ćwiczyć, aby nie zrobić sobie krzywdy?

Przede wszystkim absolutnie nie można zapominać o krótkiej rozgrzewce, a po treningu o rozciąganiu. To podstawa. Nie należy także zaczynać treningu po bezpośrednio spożytym posiłku. Warto też kupić odpowiedni strój i obuwie adekwatne do uprawianej aktywności fizycznej.

Na czym polega Państwa program Fit&Slide?

Jest to nasza autorska technika treningowa, którą opatentowaliśmy. Powstała ona na bazie naszych wieloletnich doświadczeń we współpracy z ludźmi, którzy mają różne potrzeby jeśli chodzi o aktywność fizyczną. Podstawą treningu jest ruch poślizgowy, wykorzystywany w rehabilitacji. Nasza technika wspaniale rozciąga mięśnie, kształtuje przedramiona, brzuch i wysmukla nogi, a także wzmacnia mięśnie odpowiedzialne za prawidłową postawę. Trening podzieliliśmy na program dla kobiet i dla mężczyzn, ponieważ wiemy, że każda z grup wymaga nieco innego efektu, choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby kobieta ćwiczyła z Darkiem, a mężczyzna ze mną. Wszystko, czego wymagamy to konsekwencja.

Dużo uwagi poświęcają Państwo kobietom w ciąży. Jaka jest rola ćwiczeń w życiu kobiet spodziewających się potomstwa?

Bardzo ważna. Jeśli kobieta była aktywna przed zajściem w ciążę,  powinna kontynuować ćwiczenia, choć oczywiście powinna zachować w tym zdrowy rozsądek. Przed podjęciem aktywności fizycznej w ciąży na pewno wskazana jest konsultacja lekarska.