Home » Dbaj o zdrowie » Nowoczesne technologie w służbie seniorom
Dbaj o zdrowie

Nowoczesne technologie w służbie seniorom

Nasze społeczeństwo się starzeje. Dlatego teraz to my – młodsi, w sile wieku – powinniśmy zadbać o osoby starsze. Stąd też musimy znaleźć rozwiązania, które otoczą troską naszych rodziców i dziadków. Pracując lub nie mając warunków mieszkalnych, nie możemy zajmować się nimi 24 godziny na dobę, więc sprawujemy opieką zdalną – z pomocą opiekunów lub np. nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Firma mPTech, właściciel marki myPhone specjalizującej się m.in. w produkcji telefonów dla seniora, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom, wypuszczając na rynek aplikację 4family do zdalnej opieki nad bliskimi. Technologia, która ratuje życie, czyli aplikacja 4family, dzięki której zadbasz o bliskich.

Alert na samotność i kontrola przyjmowania leków

Demencja starcza jest zespołem chorób, które sprawiają, że seniorzy nie mogą w pełni samodzielnie funkcjonować. Czasem potrzebują naszego wsparcia – nie zawsze musi być ono jednak bezpośrednie. Dzięki aplikacji 4family w łatwy sposób zdalnie ustawisz na telefonie podopiecznego przypomnienie tekstowe lub wyślesz krótką wiadomość głosową z przypomnieniem o wizycie u lekarza czy zażyciu leków. 4family sprawdza się wszędzie tam, gdzie istotny jest zdalny nadzór nad osobami potrzebującymi pomocy i starszymi!

Troska o seniora z konkretnymi chorobami

Jedną z bardzo powszechnych chorób neurodegeneracyjnych związanych ze starszym wiekiem jest Alzheimer, który sprawia, że senior przede wszystkim ma problemy z pamięcią, a co za tym idzie – kłopot z powrotem do domu czy z ustaleniem własnej tożsamości. Oczywiście – najbardziej chorzy, starsi pacjenci wymagają bezpośredniej opieki, jednak niektórych z nich wystarczy monitorować zdalnie. Aplikacja 4family umożliwia podgląd na mapie, gdzie w danym momencie znajduje się osoba, którą się opiekujesz, dzięki czemu w łatwy sposób będziesz mógł ją odnaleźć.

Podobnie jest w przypadku chorych na cukrzycę – należy stale przypominać im o przyjmowaniu insuliny i kontroli cukru. Mogą także potrzebować naszej pomocy, kiedy przez spadek glukozy we krwi poczują się słabo. Wystarczy, że osoba, którą się opiekujemy przyciśnie jeden guzik na swoim telefonie, a my otrzymamy informację, że nasz podopieczny potrzebuje natychmiastowej pomocy.

Instalacja i obsługa aplikacji dla seniorów

Jak widać, dbanie o naszych bliskich nie jest skomplikowane – a z aplikacją 4family staje się naprawdę proste! Można ją łatwo pobrać i zainstalować na smartfonie opiekuna. Dla naszych bliskich marka myPhone wypuściła specjalne telefony myPhone Halo Q/Q+ 4family, na których aplikacja jest już zainstalowana. Duże przyciski, baza ładująca oraz duży ekran to tylko niektóre z funkcjonalności, jakie przygotował dla seniorów myPhone. W niedalekiej przyszłości na rynek mają wejść kolejne urządzenia kompatybilne z aplikacją 4family, aby każdy kto potrzebuje opieki zdalnej znalazł dla siebie najlepsze rozwiązanie. 4family – dbaj o bliskich!

Next article