Home » Dbaj o zdrowie » Za głośne dźwięki odbierają słuch
01_baner_970x250-Phonak
Dbaj o zdrowie

Za głośne dźwięki odbierają słuch

Za-głośne-dźwięki-odbierają-słuch
Za-głośne-dźwięki-odbierają-słuch

Człowiek doświadcza w pełni życia przez zmysły: dotyk, smak, węch, wzrok oraz słuch. Gdy coś zaburza nam percepcję czujemy się niekomfortowo. Czasem jest to choroba, innym razem uraz lub zwyczajnie – niehigieniczny tryb życia, który w przypadku zmysłu słuchu może polegać na częstym noszeniu dousznych słuchawek, uczestniczeniu w głośnych koncertach i imprezach. Niejednokrotnie nie zdajemy sobie sprawy z tego, że wzmożony hałas, nawet ten na poziomie 80 decybeli – równy gwarowi ulicznemu, bywa groźny. Dopada nas choroba cywilizacyjna, od której trudno uciec. Nieświadomi zagrożenia narażamy jeden z pięciu zmysłów na powolne słabnięcie. To zjawisko osłabiania słuchu w coraz większym stopniu dotyka także dzieci. Jeśli uzmysłowimy sobie także, że kwadrans w hałasie powyżej 100 decybeli może nieodwracalnie uszkodzić słuch, to zaczniemy szanować jeszcze mocniej spokój i ciszę. Tym bardziej, że według Światowej Organizacji Zdrowia 5 proc. ludności globu, czyli ponad 360 milionów ma niedosłuch, a 32 mln stanowią z tego dzieci.

Wsłuchaj się dobrze w świat

Zmysł słuchu przez otaczający nas hałas osłabia się coraz szybciej. Z drugiej strony jednak postęp technologiczny wspiera człowieka w jego deficytach, również w chorobach cywilizacyjnych – niedosłuchu. Innowacyjne rozwiązanie RogerDirect zastosowane w aparatach słuchowych Phonak Marvel (modelach Audéo M, Bolero M oraz aparatach dla dzieci Sky M) umożliwia bezpośrednie strumieniowe przesyłanie dźwięków z mikrofonów Roger do aparatów słuchowych bez potrzeby podłączenia odbiornika. Takie rozwiązanie pozwoliło zmniejszyć wielkość samego aparatu nawet o 42 proc., a zużycie baterii średnio o 27 proc. System ten sprawdza się w sytuacjach, gdy sama odległość od źródła dźwięku lub otaczający hałas np. w gwarnej restauracji, czy podczas rodzinnego spotkania sprawiają trudność w rozumieniu mowy. Sam mikrofon Roger to także niewielkie, poręczne urządzenie. Wychwytuje głos osoby mówiącej i bezprzewodowo przesyła do aparatów słuchowych równocześnie tłumiąc dźwięki otoczenia.

Usłysz głos nowoczesnej technologii

Aparaty Phonak nowej generacji to nie tylko komfort, estetyka, dyskrecja, ale także najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne dostosowane dla użytkowników z lekkim bądź ciężkim ubytkiem słuchu. Łączą się ze smartfonami z systemem Android lub iOS i innymi systemami oraz urządzeniami elektronicznymi poprzez Bluetooth. Aplikacja myPhonak dostarcza informacji o stanie podłączonego aparatu i akcesoriów, naładowaniu akumulatora, czy czasie noszenia. Zaś dostępna w niej funkcja zdalnego sterowania umożliwia regulację głośności, spersonalizowanie dźwięku i zaprogramowanie ustawień w zależności od określonych sytuacji akustycznych. Natomiast aplikacja Phonak Remote zamienia smartfona w nowoczesnego pilota. Dzięki takim rozwiązaniom aparaty Phonak umożliwiają odbieranie i prowadzenie rozmowy bez konieczności trzymania telefonu w ręce, słuchanie ulubionych audiobooków, podcastów czy oglądanie filmów przy zapewnieniu najwyższej jakości dźwięku. Wybrane z nich posiadają także akumulator litowo-jonowym (model Phonak Bolero M-PR i Sky M-PR, Audéo M-PR), który zapewnia dłuższe i wygodniejsze korzystanie z aparatu. Aparaty Phonak to także bogata oferta dla dzieci w każdym wieku, od niemowląt po nastolatki. Aparaty Sky M przeznaczone właśnie dla nich – kompaktowe i kolorowe – wspierają je w aktywnym funkcjonowaniu w świecie zarówno w klasie, na podwórku, jak i w domu.

produkt
Aparaty słuchowe firmy Phonak
Next article